Tekirdağ Estemed Cilt Bakım Uygulamaları - Dermapen - Altın İğne - Kimyasal Peeling - Yaşlanma ile derimizden neler kayboluyor?

tasarim59

Tekirdağ Estemed Cilt Bakım Uygulamaları - Dermapen - Altın İğne - Kimyasal Peeling - Yaşlanma ile derimizden neler kayboluyor?
estemed lazer epilasyon poliklinik tekirdağ
estemed lazer epilasyon poliklinik tekirdağ

CİLT UYGULAMALARI

Yaşlanma ile derimizden neler kayboluyor?

    Cilt derisinin yaşlanmasını etkileyen pek çok etken bulunmaktadır.

    Yaşlanmayla birlikte derideki bağ dokusunda bulunan elastik fonksiyonlar ve kollajen liflerinin azalması meydana gelir. Elastik lif ve kollajen yapısında meydana gelen bu değişimler sonucunda özellikle yüz cildinde sarkma, kırışıklıklar,göz etrafında derin çizgilenme, lekelenme ve deri yapısında pürüzleşme gözlemlenir.Cilt sıkılaştırma,cilt yenileme, ince çizgiler, kırışıklık tedavisi, akne izleri, yara izleri, çatlak tedavisi ve gözenek tedavisi gibi geniş bir etki mekanizmasına sahip tıbbi cihazlarla ve medikal yöntemlerle önlenebilir, geciktirebilir.

DERMAPEN

     Dermapen tedavisi yüz,saç,el ve boyun bölgesinde,vücutta doku kaybı olan bölgelerde kollajen dokunun arttırılarak cildin yeniden yapılanması için kullanılır. Dermapen uygulaması ile ciltte hasara uğramış dokular yeniden aktive olur ve hızla onarılır

     İşlem yapılacak bölgeye saf hyaluronik asit uygulanır. Bu tedavide cilde birden fazla mikro kanal açılır. Otomatik ve titreşimli iğneleme tekniği sayesinde ağrı hissi azaltılırken,ürünlerin emilim miktarı hızlanır ve tedavinin etkinliği arttırılır. Tüm bu uygulama yaklaşık 1 saatte tamamlanır. . İyileşme oldukça kısa sürede tamamlanır ortalama 6 seans arası yapılmaktadır. 6 ayda bir tekrar edilen bu seanslarla kırışıklık tedavisinde de daha kalıcı sonuçlar elde edilebilir.

RADYOFREKANS (ALTIN İĞNE) İLE YÜZ GENÇLEŞTİRME NEDİR?

     30’lu yaşlardan sonra cilt kollajen yapısında bazı değişiklikler oluşmaya başlar. Bu değişim zamanla artarak ciltte sarkma ve çizgi oluşumuna neden olur.

     Radyofrekans uygulaması ile cilt ve cilt altı dokularda ısı artışı sağlanır. Isı etkisiyle bağ dokuda fibroblastlar uyarılır harekete geçen kolajen ve elastin liflerinde yenilenme olur. Dolaşım düzenlenir. dokular canlanır. Böylece cilt sıkılaşır, toparlanır, çizgiler azalır. Değişiklikler ilk seanstan sonra gözle görülebilir. Seanslar ilerledikçe daha net belirginleşir . Tedavi 8-10 seans uygulanır,yüz ve boyun uygulaması 30 dakika sürer. Herhangi bir rahatsızlık hissedilmez.

     Özellikle son yıllarda “Altın İğne” olarak bilinen “fraksiyonel radyo frekans radyo dalgaları” ön plana çıkmaktadır.

     Cildin yüzeyine etki etmeden direkt olarak cilt altına ulaşılarak; cildin parlak, gergin ve sağlıklı olmasını sağlayan altın iğne uygulaması ile cilt üzerindeki birçok sorun da tedavi edilebilmektedir.

     Altın iğne uygulamasının süresi bölgeye bağlı olarak değişmekle birlikte,seans sayısı da doktor tarafından yapılan işleme göre değişmektedir

 

KİMYASAL PEELİNG

     Kimyasal peeling, cilt yenileme uygulamasında derinin belirli bir katmana kadar soyulup yeni bir deri oluşumunu sağlamaktır. Kimyasal peeling cilt tonu renk eşitsizliklerinde, kalınlaşmış keratimize ciltlerde kırışıklık, akne, leke ve dermatit komedonojik cilt problemlerinde uygulanan meyve asitleri olarak adlandırılan ciltte onarım, yenilenme ve derinlemesine temizleme ve yapılandırma sağlayan soyucu etkisi olan uygulama yöntemidir.

Peeling’in Yararları:

• Akne (sivilce) tedavisine yardımcıdır. Cildin temizlenmesi ve porların açılması sonucunda verilen tedavi edici ürünler deriye daha iyi nüfuz ederler.
• Sebum (yağ) salgılanması düzene girer, siyah noktalar yok eder.
• Cildin nemlenmesi sağlanır.
• Yeni kan akışını düzenler.
• Zarar görmüş cilt kollageni ve elastik liflerde etki sağlar.
 

Site içeriğinin Estemed Poliklinik' in izni olmadan kopyalanması ve herhangi bir şekilde kullanılması yasaktır.
Lazer Epilasyon

© 2012 Estemed Poliklinik. Tüm Hakları Saklıdır. 
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! Valid CSS!
Tekirdağ web tasarım